سوله دست دوم, سوله, ساخت سوله, سوله, قیمت سوله, سوله سازی

طراحی و ساخت سوله در سوله سازی اصفهان چگونه است؟

در سوله سازه‌ای فلزی با سقف شیب‌دار بوده که محاسبات فنی خاص خاصی برای طراحی و سوله سازی دارد. اگر بخواهیم به مکان هایی که سوله در آن ها استفاده می شود، اشاره کنیم، می توانیم به اسکلت ساختمان سولهادامه مطلب

 

ساخت سوله در جهان سوله اصفهان چگونه است؟

طراحی و ساخت سوله در اصفهان

جهان سوله ، ساخت سوله در اصفهان را با توجه به  اقلیم و شرایط آب و هوایی هر شهر و بر اساس کاربری سازه طراحی و اجرا می نماید.به عنوان مثال در شهر های برف خیز اصفهان ، ساخت سوله بر مبنای بار برف-زلزله و بار باد بارگذاری و شیب بندی میگردد.اصولا در این شهر های اصفهان ساخت سوله سنگین تر و با شیب بیشتر طراحی و اجرا میگردد.استان اصفهان دارای دو منطقه آب و هوایی متفاوت میباشد.به طور مثال ساخت سوله در شهر هایی مانند وزوان و میمه بر اساس باد خیز بودن طراحی خاصی دارد . در این مناطق میزان بار باد و برف در طراحی، اهمیت ویژه ای دارد. طراحی سوله در شهر های نظیر خونسار،گلپایگان،فریدن و مناطق غرب اصفهان معیار اصلی طراحی و ساخت سوله میزان بار برف میباشد.

سوله سازی در شهر های شرقی اصفهان که در دامنه کویر قرار گرفته است بار برف کمتری دارد لذا طراحی و ساخت سوله در این مناطق با متریال سبک تری امکان پذیر است و با شیب 10% الی 15% اجرا میگردد.در صورتیکه در مناطق غربی و برف خیز استان اصفهان ترجیحا از شیب 20% الی 25% استفاده میگردد.

ساخت سوله در مناطق مرکزی استان اصفهان نظیر شهرستان های اصفهان،نجف آباد،تیران،علویجه،دهق،شاهین شهر،خمینی شهر،شهرضا،کوهپایه،سگزی،مورچه خورت و ... جزء شهر های میان بارشی محسوب و معمولا با شیب حدود 20% طراحی و ساخت سوله انجام میپذیرد.

ساخت سوله | سوله | سوله سازی | سوله دست دوم | قیمت سوله – جهان سوله

رنگ آمیزی سوله

در اکثر موارد به دلیل آب و هوای خشک از رنگ آلکیدی و زین کرومات استفاده میگردد.به استثنا  مواردی که استفاده از سازه سوله در زمینه ی موارد شیمیایی ، اسیدی ، ماشین آلات رطوبت ساز و ... که فرسایش فلز بیشتری دارد، ابتدا قطعات سوله سند بلاست و از رنگ های زینک ، اپوکسی و پلی ارتان استفاده میگردد.

 

پوشش سقف سوله

سقف سازه های سوله در استان اصفهان در موارد کاربری انبار ، صنعتی و ... از لایه های توری مرغی ، پشم و شیشه و ورق سینوسسی استفاده میگردد.پوشش سوله با کاربری مواد غذایی، پزشکی و.. که تایید و مجوز اداره بهداشت را نیازمند است ، لازم است لایه پشم و شیشه را با کارتن پلاست جایگزین و در لایه های دیگر از فوم و ورق سینوسی و در برخی موارد از ساندویچ پانل استفاده شود.

 

پوشش بدنه سوله

در پوشش سوله با کاربری سرد خانه ای جهت سقف و بدنه از ساندویچ پانل نیز استفاده میگردد.پوشش بدنه سوله پس از دیوار کشی و اجرای پنجره در بعضی موارد به جای پنجره از قوطی کشی و پلی کربنات نیز استفاده میگردد.در مواردی که ارتفاع سوله بیش از 6 متر باشد توسط قوطی کشی و ورق بندی ذوزنقه رنگی جهت نماسازی پوشش بدنه سوله استفاده میگردد.

 

هم چنین بخوانید:

معرفی یکی از بزرگترین سوله های کشور ، ساخت شرکت جهان سوله

سوله سازی : مراحل طراحی و ساخت سوله در جهان سوله

چه عواملی در قیمت سوله موثر است؟ - جهان سوله

چرا سوله دست دوم از جهان سوله بخریم؟